Zaburzenia potencji u mężczyzn występują nie tylko z powodu chorób układu moczowo-płciowego i innych patologii.

impotencja psychiczna

W medycynie wyróżnia się szczególną formę męskiej niedyspozycji. To jest impotencja psychiczna. W tym przypadku impotencja seksualna rozwija się z powodu przedłużającej się depresji, wcześniejszych obrażeń moralnych na tle seksualnym, strachu itp. Podstawą leczenia tego rodzaju impotencji jest pomoc psychologiczna.

 Impotencja psychogenna – przyczyny

 Impotencja psychogenna jest zaburzeniem funkcji seksualnych spowodowanym przyczynami neuropsychiatrycznymi i psychospołecznymi, a także cechami psychologicznymi człowieka. Mężczyzna zauważa słabą intensywność erekcji podczas seksu, wczesny wytrysk lub jego brak, zmniejszone libido, zaburzenia erekcji nawet przy silnym podnieceniu i pożądaniu, trudności w osiągnięciu orgazmu, okresowo pojawiające się słabe erekcje, zwykle rano i wieczorem..

Z powodu niemożności osiągnięcia orgazmu i zadowolenia partnera problem będzie się nasilał. Impotencja psychiczna jest spowodowana stresem emocjonalnym, różnymi lękami, które negatywnie wpływają na aktywność układu nerwowego i spowalniają przekazywanie impulsów do penisa.

 Impotencja psychogenna – skutki

Prowadzi to do upośledzenia funkcjonowania mechanizmów odpowiedzialnych za erekcję. Na szczęścia i ten rodzaj problemów z potencją można skutecznie leczyć. Warto się zwrócić o pomoc do psychologa, można również użyć doraźnych środków takich jak viagra czy kamagra. Warto jednak zadbać o swój stan emocjonalny, pracować nad redukcją stresu i wyeliminować przyczyny problemu.