Nadwaga i otyłość to duży problem, któremu w dużej mierze sprzyja niedożywienie i siedzący tryb życia. Nadwaga, według statystyk, dotyka wielu mężczyzn.

Problemy związane z nadwagą

Niektóre osoby z nadwagą odczuwają poważny dyskomfort psychiczny, nie akceptują siebie i walczą z tym problemem pod każdym względem. Druga część próbuje zaakceptować siebie w jakiejkolwiek formie i promuje pozytywne nastawienie do swojego ciała, dzięki czemu taki trend społeczny. Jednak oprócz dyskomfortu psychicznego nadwaga prowadzi do innych konsekwencji. Jak wiesz, otyłość negatywnie wpływa na stan całego organizmu – cierpi na układ sercowo-naczyniowy,

Układ oddechowy, wątroba i nerki, stan skóry pogarsza się, funkcje poznawcze maleją. Przez wiele lat dyskutowano również, czy nadwaga wpływa na potencję. Większość naukowców doszła do wniosku, że otyłość nie tylko wpływa na potencję, ale w niektórych przypadkach może również powodować impotencję i bezpłodność.

Wpływ nadwagi na potencję


Wpływ nadwagi na potencję został udowodniony w wielu badaniach i nie budzi wątpliwości nie tylko wśród naukowców, ale także wśród lekarzy, którzy w swojej praktyce często spotykają się z wpływem otyłości na układ rozrodczy. Negatywny wpływ nadwagi na potencję wynika z wielu czynników – od dyskomfortu psychicznego mężczyzny po zaburzenia metaboliczne i zmiany hormonalne w ciele. Jak wiadomo, w przypadku otyłości poziom testosteronu spada, a poziom estrogenu – żeńskich hormonów płciowych – wręcz przeciwnie, wzrasta. Brak męskiego hormonu (testosteronu) jest jednym z głównych powodów, dla których nadwaga i zdrowie mężczyzn nie są kompatybilne.